Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
594 posty 6829 komentarzy

www.myśląca.pl

alfa.com.hel - Chcę zamieszczać rozważania biblijne, świadectwa Bożego działania i poezję...Mój status- nauczyciel na emeryturze- humanista, teolog; dobra znajomość zagadnień biblijnych i egzystencjalnego wymiaru Słowa Bożego.

JEZUS CHRYSTUS MOIM PANEM JEST!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach - 1 Kor 15, 17

RADOSNA NOWINA - PAN ZMARTWYCHWSTAŁ ! JEZUS ŻYJE !

pierwszy dzień tygodnia (niewiasty) poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie. Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało (Łk 24, 1 -12)

Zmartwychwstanie Jezusa nie może być dla nas przede wszystkim faktem historycznym. Jest faktem, który trwa nieustannie. Jezus zaprasza nas, aby z Jego Zmartwychwstania uczynić fundament naszego życia, fundament naszej codzienności. Jezus jest Panem przez swoje Zmartwychwstanie. To dzięki Zmartwychwstaniu króluje w historii. To dzięki zmartwychwstaniu Jezus jest także moim Panem, króluje w mojej osobistej historii życia. Siła naszej wiary w Jego Zmartwychwstanie sprawia, iż Jezus posiada dostęp do naszego serca, do naszego życia. To dzięki wierze w Jego Zmartwychwstanie Jezus może przemieniać nasze serca, może nadawać nowy kształt naszemu życiu.

Czy doświadczenie wiary nie kojarzy nam się wyłącznie z cierpieniem, męką,umartwieniem, z krzyżem, z walką z grzechem, z walką ze złem? Chociaż te trudne doświadczenia są integralną częścią życia duchowego, to jednak nie wyczerpują go całkowicie. Czy przeżywanie wiary kojarzy nam się spontanicznie także z doświadczeniem radości, pociechy, przyjaźni, miłości, pokoju, ukojenia, otuchy? Czy Zmartwychwstanie Jezusa przenika naszą codzienność: codzienną modlitwę, codzienne zmagania, ofiary, ludzką miłość, przyjaźń, pracę, odpoczynek? Czy świeżość i piękno świtającego poranka kojarzy nam się ze Zmartwychwstaniem Jezusa?Czy moglibyśmy powiedzieć, że Zmartwychwstanie Jezusa jest centrum naszej wiary? Czy przemienia ono nasze serca — nasze życie, jak przemieniało serca i życie uczniów, kobiet? Czy Jezus Zmartwychwstały wyrywa nas z naszego smutku, beznadziejności, zwątpienia? Czy Jezus Zmartwychwstały kształtuje rzeczywiście naszą — moją historię życia? Niech te liczne pytania powracają nie tylko w tej modlitwie, ale także w następnych kontemplacjach Jezusa Zmartwychwstałego. Prośmy Jezusa o szczerość odpowiedzi, których będziemy sobie udzielać. Prośmy, abyśmy potrafili otwarcie i szczerze rozmawiać o owocach naszej refleksji z Matką Najświętszą, z Jezusem Zmartwychwstałym, z Bogiem Ojcem.

ŻYCZĘ WAM RADOŚCI ZMARTWYCHWSTAŁEGO  PANA NA KAŻDY DZIEŃ...

   Serdecznie  pozdrawiam. Helena

KOMENTARZE

 • @DLA MOICH PRZYJACIÓŁ I BRACI CHRYSTUSIE.
  https://www.youtube.com/watch?v=pUjs9u8C0TA&ebc=ANyPxKo9JUR8lgGfVMMGbSwZhW3ugWI_r35VZfaPKtQtIVMh6ARfCrFXkYBTSOA850qoMwT8XuJTkIKcQIycLzOjYniPKYlFxQ
 • @moher, miarka
  https://www.youtube.com/watch?v=qvaXFzGIESc
 • Poniżej wpis jednego z neonowych współbraci w Chrystusie - nie ma jak być neonowym katolikiem
  @Marx 8888 19:40:11
  zerkłem na szczujnię…no i dowiedziałem się, ze komunistka i banderówa niejaka @nana napisała, że „Ulmowie ratując żydów uratowali swoje człowieczeństwo”…to ja się pytam kim jest ta kurwa @ nana, którą osobiście z satysfakcją zbanowałem?
  komunistka, banderówa i żydówa, czyli kurwa pospolita…partyzant zanotować i zameldować posłusznie na szczujnię u Białasa…wykonać!!!

  teraz dopiero do mnie dotarło jakie kurestwo tutaj się panoszyło..ja pierdolę…

  widziałem, że kosiur dostał koszulkę banik ostrava:))…dobrze, że ktoś się wziął za deratyzację…
  nadużycie link skomentuj
  trybeus 29.03.2016 19:47:56
  http://brukowiec.neon24.pl/post/130676,bez-komentarza-2#comment_1293457
 • @Rzeczpospolita 23:44:47
  Ale dlaczego Pan kieruje to do mnie?
 • Autorka
  „Siła naszej wiary w Jego Zmartwychwstanie sprawia, iż Jezus posiada dostęp do naszego serca, do naszego życia. To dzięki wierze w Jego Zmartwychwstanie Jezus może przemieniać nasze serca, może nadawać nowy kształt naszemu życiu”.

  Bo jak śmierć potężna jest miłość – łaska zmartwychwstania dla tych, co będą z nią współpracowali jako z nową szansą, nową wiarą i nową nadzieją, nowym zrywem do służby Bogu przez służbę Braciom, nowym początkiem naszej jedności, naszej wspólnoty... nowym niebem i nową ziemią naszych relacji ... wszystkim nowym.


  „Czy doświadczenie wiary nie kojarzy nam się wyłącznie z cierpieniem, męką, umartwieniem, z krzyżem ...?”

  Nie, nie wyłącznie - najpierw to ze zwycięstwem nad złem, zwycięstwem dobra nad złem, z przykładem, by ze złem nie walczyć, tylko zło dobrem zwyciężać, przykładem, by grzech zwyciężać czystością, cnotą, poświęceniem i ofiarą z siebie ... i pojednaniem, i wciąż doskonalonymi umiejętnościami porywania za sobą innych, bycia im smakowitością życia w miejscu, gdzie nas Bóg postawił, światłem dla świata i solą dla ziemi...


  „Czy Jezus Zmartwychwstały wyrywa nas z naszego smutku, beznadziejności, zwątpienia?”.

  A jakże – toż to owoc Jego zwycięstwa nad złem.

  „Jezus zaprasza nas, aby z Jego Zmartwychwstania uczynić fundament naszego życia, fundament naszej codzienności”.

  https://youtu.be/6sZZqIzsMC8

  Pozdrawiam serdecznie
 • @alfa.com.hel 00:07:36
  Przepraszam, że się wtrącę.

  Pan Kosiur usiłował wczoraj dwukrotnie w notce zwrócić uwagę administracji portalu i wszystkim czytelnikom na jawne przekroczenie zasad NEonowych przez trybeusa i jemu podobnych. Jak widać, zasady są z gumy bo kowal zawinił, a Cygana powiesili i notki Rzeczpospolitej zostały zdjęte.

  Myślę więc, że w akcie desperacji, pan Kosiur próbuje zwrócić uwagę na to, co wyczyniają twoi ulubieni autorzy i bracia w wierze, którym często ślesz pozdrowienia i utwierdzasz w tym, co piszą.

  Być może, @ Rzeczpospolita łudzi się, że użyjesz swego autorytetu nauczycielki religii, pisarki katolickiej i teolożki, i wpłyniesz jakoś albo zaapelujesz do swych współbraci, by ci zaczęli zachowywać się po prostu przyzwoicie, jak na wierzących katolików przystało.

  A może pan Dariusz szuka azylu przed religijnymi ultrasami neonowymi, wszak wydajesz się być najbardziej stonowana w wypowiedziach i najbardziej zrównoważona pośród tego grona.
 • @ Autor
  Holoportacja: wirtualna 3D teleportacja w czasie rzeczywistym (Microsoft Research)
  Jeśli takie rzeczy rzucają gawiedzi, to czym dysponuje kompleks militarny (Twin Towers?)...
  Kiedy ponowne przyjście Chrystusa?

  https://www.youtube.com/watch?v=7d59O6cfaM0

  http://pakhotline.xyz/video/x1oa00w
 • @reflexión 07:48:46
  //Pan Kosiur usiłował wczoraj dwukrotnie w notce zwrócić uwagę administracji portalu i wszystkim czytelnikom na jawne przekroczenie zasad NEonowych przez trybeusa i jemu podobnych. Jak widać, zasady są z gumy bo kowal zawinił, a Cygana powiesili i notki Rzeczpospolitej zostały zdjęte.// Przepraszam- ale ja nie śledzę wszystkich notek...A propos- wczoraj też dwukrotnie zwracałam się do Administracji w sprawie notek bb, w którym szarga moim autorytetem..A przecież Ty często ją popierasz- czy wobec tego mam mieć pretensje do Ciebie o jej nieuctwo i chamstwo...Czy mam mówić, że jesteś jej Bratem w Chrystusie. A swoja droga, jak Ty szybko wyłapujesz sprawy, które można użyć, żeby "dołożyć"- to może zauwazysz wpisy bb i staniesz w mojej obronie?- spróbuj, może zyskasz bardzo duzo w moich oczach i będziesz dla mnie przykładem.?

  //Myślę więc, że w akcie desperacji, pan Kosiur próbuje zwrócić uwagę na to, co wyczyniają twoi ulubieni autorzy i bracia w wierze, którym często ślesz pozdrowienia i utwierdzasz w tym, co piszą//
  A zwróciłeś uwagę, co pan Kosiur wyczynia wobec Nas , również wobec mnie?- niby dlaczego mielibyśmy być takimi "ofiarami losu" wobec panów Kosiurów i wszystkich innych, którym nie podoba się nasza wiara.? Czy Ty nie bronisz swojego Brata np. rouxa, mimo, ze On nie pisze po Bożemu?

  //Być może, @ Rzeczpospolita łudzi się, że użyjesz swego autorytetu nauczycielki religii, pisarki katolickiej i teolożki, i wpłyniesz jakoś albo zaapelujesz do swych współbraci, by ci zaczęli zachowywać się po prostu przyzwoicie, jak na wierzących katolików przystało.//
  Ależ ja już od dawna apeluje o to do pana Kosiura- a "Kto wiatr sieje, zbiera burzę" - Pan Kosiur sieje wiatr - więc zbiera to, co sieje...A wybacz, bo ja nie jestem Adminem...I stoję po stronie moich Braci- tych co znam i wiem, że są Braćmi,,, Jak słusznie zauważyłeś, poza portalem mam jeszcze inne , o wiele ważniejsze zajęcia i nie śledzę portalu- no chyba, że byłabym Adminem- wówczas tak !- śledziłabym i czyniła wszystko, żeby tutaj była kultura i mądrość - ale ze wszystkich stron !!!

  //A może pan Dariusz szuka azylu przed religijnymi ultrasami neonowymi, wszak wydajesz się być najbardziej stonowana w wypowiedziach i najbardziej zrównoważona pośród tego grona.//
  A może Ty chcesz, żeby pan Dariusz zauważył Ciebie?
  A może wiesz o tym, ze ja już wiele razy szukałam azylu przed Panem Dariuszem ? Dziękuje, że zauważasz moje stonowanie i zrównoważenie- jeśli chcesz być blisko Boga, to musisz mieć taka postawę i unikać wielu spraw.
  Pan Dariusz musi zacząć od siebie naprawianie Neonu i całego świata...Na razie nie błysnął miłością bliźniego...
  Pozdrawiam Ciebie serdecznie. helena
 • @reflexión 07:48:46
  To ani nie desperacja, ani tym bardziej nadzieja pokładana zwłaszcza w Autorce.
  To po prostu informacja dla Czytelników, żeby wiedzieli, iż Neon administrowany jest przez identyczne szumowiny, jak autor - "zdeklarowany obrońca katolickiej wiary" - zamieszczonego przeze mnie powyżej komentarza.
 • @miarka 00:51:26
  Witaj Dobry Bracie!
  Bardzo dziękuję za komentarz- a ja leżę w łóżeczku- chwyciłam "bakcyla"- Ufffffffffff, jak gorąco. Ale czuję się dobrze, kuracja profilaktyczna, żeby się nie pogorszyło...
  Twój wpis, jak zwykle trafny i bardzo cenny- i dziękuje za link... Posłucham, to i bakcyl ucieknie...A w czwartek podsumowanie nocnego czuwania....Dziękuję, że jesteś. Pozdrawiam. Helena.
 • @reflexión 07:48:46
  Dopiero napisałam, a poniżej już sam pan Kosiur wyjaśnia Tobie swój szacunek dla mnie- co Ty na to?
  W efekcie pan Kosiur zwrócił uwagę na Ciebie- Twój cel osiągnięty, nic poza tym.
 • @Rzeczpospolita 11:47:41
  Witam Pana- Czyżby Pan nie był na Neonie szumowiną? Panie Kosiur, ma Pan własne piersi- "walić się" w nie.Okey?
  A ode mnie- prosiłam już- "odwalić się", Okey?
  I proszę nie zaśmiecać mojego bloga- zapomniał Pan, o czym rozmawialiśmy wcześniej?
 • @alfa.com.hel 11:54:16
  "Czyżby Pan nie był na Neonie szumowiną? Panie Kosiur, ma Pan własne piersi- "walić się" w nie."

  A czyżby i Pani nie była szumowiną na Neonie itd. -?
  Uzasadnienie mojego pytania jest banalne, a jego autorką jest Pani sama:
  "Pan Kosiur sieje wiatr - więc zbiera to, co sieje..."

  Czyli według szanownej obrończyni wiary chamstwo, wulgaryzmy, znieważanie ludzi mają uzasadnienie, gdy stosują je obrońcy wiary.

  To mnie wcale nie zaskakuje, podobnie argumentuje współwyznawczyni, niejaka Astra.
  Widać obie Panie z tej samej parafii, co przywołany przeze mnie "trybeus".
  Nie ma jak być dobrym "katolikiem" - szkoda, że Opatrzność nie może się wypowiedzieć.
 • @alfa.com.hel 11:47:57
  "... a ja leżę w łóżeczku- chwyciłam "bakcyla"- Ufffffffffff, jak gorąco. Ale czuję się dobrze, kuracja profilaktyczna, żeby się nie pogorszyło..."

  Chyba Ci posmakowało z tym chorowaniem i ... czy nie za bardzo się do tego stanu przyzwyczajasz? Czy nie za mało dziękujesz za niego Panu Bogu? Pamiętaj: "Za wszystko dziękujcie"! Za pana Kosiura z jego misją podnoszenia adrenaliny tym co już myślą o własnym "zasłużonym" spokoju też.
  :-) :-) :-)
  A to dla towarzystwa:
  http://www.pocztaikwiaty.pl/pol_pl_Kosz-Elegancja-2318_1.jpg

  Pozdrawiam serdecznie
 • @alfa.com.hel 11:42:02
  //.A propos- wczoraj też dwukrotnie zwracałam się do Administracji w sprawie notek bb, w którym szarga moim autorytetem..A przecież Ty często ją popierasz- //


  To nie jest prawda(!)  Pozostałe argumenty przyjmuję do wiadomości, bo po prostu nie znam całej "twórczości" P.Kosiura.

  Martwi mnie tylko knajacki język twoich znajomków. Ty najwyraźniej nie widzisz w tym nic złego. Ba, wydajesz się być zadowolona, że sama nie musisz używać tak dosadnego języka, że robi to ktoś w zastępstwie.(a może się mylę?)

  To nie po chrześcijańsku!


  W warstwie językowej, trybeus & s-ka vs @Rzeczpospolita, 1:0 dla  Pozdr reflexión
 • @reflexión 13:22:44
  Prawda jest banalna. Ta pani kreująca siebie na głęboko wierzącą katoliczkę jest tylko Tartuffem w spódnicy - nie ma ona nic wspólnego z etyką deklarowanej przez siebie wiary.
  Takich "katolików" na Neonie jest więcej.
 • @Rzeczpospolita 12:12:05
  Czy Pan zwraca się do mnie w sprawie moich wypowiedzi?- chyba nie- więc proszę, nie obmawiać innych, bo nie wciagnie mnie Pan w to. Z tym do innych, którzy to lubia.
 • @alfa.com.hel 13:47:40
  Szanowna Pani jeszcze nie zauważyła, że rozmawiamy o zasadach, o etyce, o uczciwej postawie - oczywiście posiłkując się przykładami.
 • @reflexión 13:22:44
  Jeśli się pomyliłam, to bardzo ciebie przepraszam.
  Co do języka, tak !- mylisz się...Uważam, ze Pan Kosiur powinien zwrócić się z wyjaśnieniami do Osób o których mówi, a nie do mnie- tym bardziej, że język Pana Kosiura nie jest kulturalny...
 • @Rzeczpospolita 13:35:25
  JESTEŚ, Pan- Panie Kosiur oszczercą...Nie zna mnie Pan - a oczernia...Żegnam Szanownego....
 • @Rzeczpospolita 13:35:25
  Nie jestem Świętoszkiem- za to Pan przesłał mi fotkę ze swoja podobizną- a że miała rogi to usunęłam razem zz Panem- diabłów mi tutaj nie trzeba, pozdrawiam i zdrowia życzę.
 • @alfa.com.hel 14:05:25
  Uśmiałem się, bo rzuciłem okiem na synonimy do "Tartuffa w spódnicy". Takim akuratnym tutaj wydaje mi się "brutalna despotka".

  Przecież to "żegnam Szanownego", jest baaardzo brutalne, wprost niszczące subtelną, religijną wrażliwość pana @Rzeczpospolita - toż to już obraza jego uczuć antyreligijnych ...

  A (tylko z ostatnich wypowiedzi) ta "brutalna prawda" "prosto w oczy", a bez poprawnopolitycznego pazłotka: - oszczerca, oczernia, obmawia, język ma niekulturalny, atakuje "szumowiny na Neonie", a sam jest taką szumowiną, nie ma własnych piersi do walenia się, nie chce się odwalić, zaśmieca bloga, szuka "ofiar losu", by je atakować, gdyż ich wiara mu się nie podoba, sieje wiatr więc doczeka się burzy, nie błysnął miłością bliźniego...
  Zwłaszcza to ostatnie to już szczyt... jak można tak brutalnie?

  No i jak tu nie powiedzieć, że "brutalna despotka", co rządzić chce... I z tego co tu widzę ani razu go nie pochwaliła ... Innych to chwali... I to ma być wychowawcze? Jak tu w rozpacz czarną nie wpaść, albo w cóś... :-):-):-)

  Żeby nie było, że go za bardzo, a Twoim kosztem bronię, to zasyłam Ci coś na osłodę:

  http://img1.stylowi.pl//images/items/s/201208/stylowi_pl_kuchnia_ozdobne-swiateczne-pierniczki_568177.jpg

  Pozdrawiam serdecznie
 • @miarka 15:10:19
  Od pierwszego słowa, poznałam, ze to TY; taka dokładna analiza....Zablokowałam pana, bo ośmielił się podesłać fotkę diabła, więc jeśli już mi się przedstawił, to stracił na moim blogu wszelkie szanse- diabłów tępię.
  Pozdrawiam serdeczsnie
 • @miarka 15:10:19
  Dziękuje za słodkości.:))))
 • @Powiadomienia od Google
  Kazimierz Skrzypczyk
  daje +1: JEZUS CHRYSTUS MOIM PANEM JEST! - alfa.com.hel - NEon24.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY